AtasoyWeb
 
AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuvardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

DNS & IP Değiştirici

Bu program ile DNS ve statik IP adresleri ile ilgili konfigürasyonlar kaydedebilir ve birkaç tıklama ile bu konfigürasyonlar arasında geçiş yapabilirsiniz...
DNS ve IP ayarlarını değiştiren program
Gereksinimler: .Net Framework 3.5
Son sürüm: 1.1.0.17
Dosya: tıklayınız

Güncelleme (13/03/2013, v1.1.0.17)

Bir önceki sürümde, bağlantı arabirimlerinin isimlerindeki karakter problemi yüzünden bazı bilgisayarlarda program dns ve ip adreslerini değiştiremiyordu. Değişikliklerin uygulanması için başka bir yöntem kullanılarak problem giderildi ve arayüzde ufak bazı değişiklikler yapıldı.


Önceki dönemlerde okuldaki kablosuz ağa bağlanabilmek için dns sunucu adreslerini değiştirip statik ip almamız gerekiyordu. Ama okuldakine bağlanabilmek için gerekli olan ayarlar ile evdeki ağa bağlanamıyorduk. Bu yüzden evden okula her gidişte bilgileri tekrar girip, eve gelince de bilgileri sıfırlamamız gerekiyordu. Bu dönem durum değişti sanırım ama başka başka yerlerde benzer sorunları olanlar vardır belki...

Program, ekran görüntüsünde görülen bilgileri istenen isim ile kayıt altında tutar ve kullanıcı her istediğinde bu bilgiler arasında birkaç tıklama ile geçiş yapabilir.

Ekle butonu yardımıyla yeni bilgiler girilip saklanabilir. Uygula butonuna basılarak veya yapılandırma listesindeki elemanların birine çift tıklanarak seçilen bağlantı için ayarlar uygulanabilir. Düzenle butonu ile kayıtlı bilgilerinin düzenlenebildiği pencere açılır. Sil ile seçilen bilgiler silinir.

Posted: 11 Ekim 2010 Pazartesi, 18:50
Keywords: dns değiştirci, ip değiştirici, dns exchanger, ip exchanger

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (9)

Bülent
Reply
23 Kasım 2010 Salı, 22:25
#1

Hocam çok teşekkürler emeğine sağlık, ben sürekli dns değişmek zorunda kalıyordum bizaman sonra bu sinir bozucuydu ama artık bu programla çok rahat. yeni programların için çok kolay gelsin :)

Hüseyin Atasoy
Reply
24 Kasım 2010 Çarşamba, 07:37
#2

İşine yaramasına sevindim :)

akheron
Reply
25 Ocak 2011 Salı, 21:32
#3

Öncelikle teşekkürler dns için cok iyi uygulama ama my ıpden ıp sorgulattıgımızda programa tanıttıgımız yeni bilgilerde bile değişiklik olmuyor. Acaba ben yanlış olarak ne yaptım?

Hüseyin Atasoy
Reply
26 Ocak 2011 Çarşamba, 11:25
#4

Program, dns sunucu adreslerinizi ve isterseniz ağda size verilecek ip adresini ayarlamanızı sağlar. İnternette sorgulatılan ip adresi dış ip adresidir. Ağdaki ip adresiniz ile dış ip adresi farklıdır. Dış ip adresi, internet sağlayıcınız tarafından ağınıza verilen ip adresidir ve internet sağlayıcısı izin vermediği sürece programla değiştirilemez.

Serhat
Reply
11 Ocak 2012 Çarşamba, 09:20
#5

Ellerine sağlık hocam

Hüseyin Atasoy
Reply
11 Ocak 2012 Çarşamba, 18:42
#6

Teşekkürler.

ahmet
Reply
22 Mart 2016 Salı, 20:34
#7

İyi çalışmlar. ip&dns değiştiriciniz çok başarılı.iş yerinde ayrı evde ayrı ip yazma olayından kurtardı. fakat şu şekilde bir sorunumuz var kullanan arkadaşlarında ortak şikayeti ki sadece aktif ağı gösteriyor. lan ve wifi seçeneyi ilave edebilirmisiniz. lan takılı değil iken plc / hmi ekran bağlantısında da lap ip si değiştiriyoruz. lan aktif olmadığı halde ip sini değtirmek gerekiyor yani.  ufak bir tavsiyem olavak uygulama kurulum sonrasında herkes farklı bir isim yazıyor programa. ortak nokta ise ip profilleri veya ip değiştirici/ ip değiştir şeklinde. bu şekilde bir isim revizyonunuda gidebilirsiniz.  daha öncesinde easy ip changer kullanıyorduk. fakat onunda cracklisini bulamadık :) tekrardan elinize sağlık güzel program.

Hüseyin Atasoy
Reply
11 Mayıs 2016 Çarşamba, 08:43
#8

Teşekkür ederim. Fırsat bulabilirsem o şekilde güncelleyeceğim.

Sadet
Reply
20 Aralık 2016 Salı, 10:09
#9

Tamda aradığım gibi bir program. IP change easy bulmuştum bundan önce ancak program kısıtlamalı olduğu için belli bir süre kullanma imkanı var. Devamlı kullanım için başka program arayışlarımda bu programı buldum ve tam olarak aradığım işleri yaptığını gördüm.
Elinize sağlık.

 
Şu an bu sayfada 1, blog genelinde 4 çevrimiçi ziyaretçi bulunuyor. Ziyaretçiler bugün toplam 140 sayfa görüntüledi.
 
Sayfa 52 sorgu ile 0.057 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2020 Hüseyin Atasoy