AtasoyWeb
 
AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

Eylem Tekrarlayıcı

Klavye ve fare haraketlerinin kaydedilmesini ve daha sonra istendiği kadar tekrar ettirilmesini sağlar.
Eylem Tekrarlayıcı
Test Edildi: Windows 7
Gereksinimler: Microsoft .Net Framework 3.5
Son sürüm: 1.2.0.99
İndirmek için: tıklayınız

Önemli: Tuş yakalayıcı aktifken bastığınız her tuş listelenmek üzere yakalandığından, bazı antivirüs veya antikeyloggerlar, programı zararlı yazılım olarak algılayabilir.

Eylem düzenleme penceresiEylem Tekrarlayıcı, askerdeyken yazdığım bir diğer programdı ve görev yaptığım yerde kullanılan otomasyonun eksik yanları yüzünden yüzlerce, bazen binlerde kez tekrar etmemiz gereken işlemlerde zamandan tasarruf etmemizi sağlıyordu.

Eylem Tekrarlayıcı yardımıyla klavye ve fare eylemlerini eylem dosyaları (.eyl) halinde kaydedip daha sonra istediğiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz. Program eylemlerin uygulanacağı pencereleri ve bu pencerelerin boyutlarını da kaydeder. Böylece kaydettiğiniz eylemleri tekrar ettirirken pencereler farklı boyut ve konumlarda olsalar bile, eylemleri kaydettiğiniz zamanki boyut ve konumlarına ayarlanırlar.

Eylem Yakalayıcı

Fare ve klavye eylemlerinin yakalanmaya başlanması için "Yakala" seçeneği işaretlenir veya Ctrl+Alt+Y tuşlarına basılır. Yakalama başlatıldıktan sonra basılan her fare ve klavye tuşu, tuşun üzerinde basıldığı pencere bilgileri ile birlikte kaydedilir. Yakalayıcı aynı tuş bileşimi ile durdurulur.

Araları Sabitleme

Eylemler kaydedildikten sonra her iki eylem arasındaki süre, "Araları Sabitle" seçeneği işaretlenerek sabit bir değere ayarlanabilir.

Şundan büyükse: Bu kutuya girilen değerden küçük olan süreler değiştirilmez. Bu seçeneğin amacı, aralarındaki süre değiştirildiğinde işlevini yitirecek eylemlerin (çift tıklama gibi) işlevini yitirmesini önlemektir.

Basmadan önce: Klavye ve farenin tuşlarına basılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Bırakmadan önce: Klavye ve farenin tuşları bırakılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Pencere k. önce: Pencereler kontrol edilmeden önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Tekrarlama Seçenekleri

Hız çarpanı: Eylemlerin tekrar edilme hızını ayarlar. Örneğin 2 değeri eylemlerin 2 kat daha hızlı tekrar edilmesini sağlar. (Tüm "Ara" değerleri bu sayı ile çarpılır.)

Tekrarı sınırla: Bu seçenek işaretli iken eylemler belirtilen sayı kadar tekrar edilir ve tekrarlayıcı durdurulur. Aksi durumda eylemler tekrarlayıcı elle durdurulana (Ctrl+Alt+Shift) kadar tekrarlanır.

Tekrar aralığı: Eylem listesi bittiğinde başa dönülmeden önce beklenecek süreyi ayarlar.

Fare haraketlerini yumuşat: Seçenek işaretli iken imleç iki konum arasında adım adım ilerleyerek geçiş yapar. Aksi durumda imleç geçiş yapmadan direkt olarak bulunması gereken konumlara ayarlanır.

Pencereleri kontrol et: Eylemler kaydedilirken eylemlerin üzerinde gerçekleştirildiği pencereler ve bu penceler ilgili bilgiler (başlık, konum, pozisyon ve durum) de kaydedilir. Eğer bu seçenek işaretli ise kaydedilen başlıklara sahip pencereler aranır ve bulunamazlarsa kullanıcıya devam edilip edilmeyeceği sorulur. Pencereler bulunursa kaydedilen konum, pozisyon ve duruma geri getirilerek sonraki eylemlerin yürütülmesine devam edilir. Böylece eylemler kaydedilirkenki ortamın aynısının eylemler tekrar edilirken de oluşturulması sağlanır. Seçenek işaretli değilse eylem listesindeki pencere kontrol eylemleri yok sayılır.

Kısayollar

  • Ctrl+Alt+Y: Yakalayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+Shift: Tekrarlayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+P: Pencereyi gizler/görüntüler.
  • Shift (Eylem değiştirme veya elle ekleme penceresinde): O anki imleç konumunu kutulara yazar.

Eylemleri düzenlemek için düzenlemek istediğiniz eyleme çift tıklayabilirsiniz. Listedeki fare eylemlerinden birine sağ tıklayarak imlecin eylem yürütülürken konumlanacağı yere konumlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfayı
Posted: 06 Mayıs 2013 Pazartesi, 08:43
Keywords: eylem kaydedici, eylem tekrarlayıcı, fare ve klavye

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (26)

murat
Reply
30 Ocak 2015 Cuma, 08:01
#1

klavyeyi nasıl devre dışı bırakıcaz hocam? devamlı fare sabit bi şekilde 1 dk aralıklarla tıklama yapmasını istiyorum sadece. bir oyun oynuyorum, oyunda 2 dk dan fazla hareketsiz durursak oyundan atıyor. dolayısıyla her defasında otomatik tıklama yapsın sadece... programı kullanamadım :S

Hüseyin Atasoy
Reply
03 Mart 2015 Salı, 15:38
#2

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi fare, tuş sol, ara 500 olarak girin. Fareyi tıklama yapılacak konuma getirip klavyedeki Shift tuşuna basın ve penceredeki tamam butonuna tıklayarak hareketi ekleyin. Sonra tamamen aynı işlemleri yapıp Eylem kısmında Bas yerine Bırak'ı seçin ve kaydedin. Şimdi bir fare tıklaması eylemi oluşturmuş oldunuz. Ana penceredeki tekrar aralığı kısmına 60000 değerini yazıp Başlat/Durdur butonuna bastığınızda program her dakika belirlediğiniz yere tıklayacak...

kemal
Reply
01 Nisan 2015 Çarşamba, 04:04
#3

Elinize sağlık, diğer kaydedici programların paralı olması ve sizin bu programı sunmanız gerçekten çok güzel, teşekkür ederiz.

ege
Reply
29 Temmuz 2016 Cuma, 00:59
#4

usta rar şifresi nedir

Hüseyin Atasoy
Reply
14 Ağustos 2016 Pazar, 10:35
#5

Rar şifresi: a (bkz: indirme sayfası)

sercan uysal
Reply
23 Kasım 2016 Çarşamba, 16:11
#6

Merhaba Hüseyin hocam;
Trojan.Gen.2 uyarısı vermesi ne kadar mantıklı ?

Hüseyin Atasoy
Reply
27 Kasım 2016 Pazar, 09:50
#7

Yazıda da belirttiğim gibi; bazı antivirüsler bu programı virüs olarak algılayabilir. İsimlendirmeleri neye göre yapıyorlar bilmiyorum.

Akın
Reply
30 Ekim 2018 Salı, 12:42
#8

İyi günler hocam eylem tekrarlayıcı yazılımınızı günlük hayatta kullanmaktayım fakat pencereleri kontrol et seçeneği seçili olduğunda pencere bulunamadı uyarısı ekrana geliyor bu uyarıyı kaldırma imkanımız var mıdır? bendeki pencere sürekli isim değiştiriyor ben bütün isimleri yazdım sırayla fakat eylem tekrarlayıcı ilk ekranı bulamadımı takılı kalıyor bu uyarıyı kaldırıp diğer pencerelere geçmesini nasıl sağlarız. Şimdiden iyi çalışmalar hocam

Hüseyin Atasoy
Reply
01 Kasım 2018 Perşembe, 21:44
#9

Böyle bir seçenek yok programda malesef. Biraz eski bir uygulama, kodlarını nerede tuttuğu hatırlamıyorum. Kodlarını bulabilirsem güncellerim.

nustafa çakmak
Reply
17 Şubat 2019 Pazar, 11:44
#10

tam ekran çalışan programla çalıştıramadım

Murat
Reply
03 Mart 2019 Pazar, 07:42
#11

Hocam merhaba ben iPhone telefona indirdim ama rar açamadım iPhone nasıl yapılır bu program ? Bilgisayar şart mı?

Hüseyin Atasoy
Reply
28 Mart 2019 Perşembe, 09:44
#12

Merhaba, iphoneda rar dosyası açılmıyor olabilir ama program zaten windows için. Dosyayı windows yüklü bir bilgisayara indirip orada çalıştırabilirsiniz.

Mehmet
Reply
08 Nisan 2019 Pazartesi, 17:37
#13

Merhaba bu uygulamayı uzaksunucuda kullanınca uzak sunucu bağlantısını kestiğimizde program duruyor neden acaba

Hüseyin Atasoy
Reply
09 Nisan 2019 Salı, 08:19
#14

Uzak sunucu ile bağlantınızı kestiğinizde oturum ve dolayısıyla program sonlandırılıyor olabilir.

ferhat inam
Reply
25 Haziran 2019 Salı, 19:37
#15

tekrarlama aralığı daha uzun olsa daha iyi olur diye düşünüyorum 1 saat aralık olsa bana yeter mesala bir başkası için farklı aralık gerebilir gün boyu çalıştırabilmek için

Hüseyin Atasoy
Reply
01 Temmuz 2019 Pazartesi, 07:08
#16

O kadar yüksek bir değere ihtiyaç duyulabileceğini düşünmemiştim. Fırsatım olursa güncellerim.

sadik aydogan
Reply
25 Temmuz 2019 Perşembe, 23:29
#17

merhaba ustam umarım gorur yakın zamanda geri dönersin.
bana pc saatini takip eden ve istedigim saniyede sayfada click yapacak uygulama lazım, internetde bulunan programlar sadece mause hareketlerini tekrarlıyorlar,
benim istedigim ise programa saat 15:59:59 (.saniye) (500 mili saniyede) click yapacak bunu yapabilirmiyiz.
hayırlı geceler.

Hüseyin Atasoy
Reply
28 Temmuz 2019 Pazar, 13:34
#18

Merhaba,
Bu elbette ki mümkün ama bu aralar öyle birşey yazacak zamanım yok malesef.

Tugii
Reply
04 Eylül 2019 Çarşamba, 18:45
#19

İyi gunler kolay gelsin program gayet guzel fakat benim yapmak istedigim belirli bi saniyede 'X' tuşuna basıp 'X' tuşundan sonra 'TAB' tuşuna basmak saniyelerini ayarlamak ve surekli bunları tekrar etmesi lazım burdaysanız yardımcı olurmusunuz kolay gelsin

Hüseyin Atasoy
Reply
19 Eylül 2019 Perşembe, 08:17
#20

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi Klavye, tuş X, ara 500 olarak girin ve Tamam deyin. Aynı şekilde Tab tuşu için de basma eylemi oluşturun. Sonrasında önce Tab sonra X için bırakma eylemi oluşturun (bırakma eylemlerinin son basılandan geriye doğru yapılması gerekir). Sonrasında ana penceredeki tekrar aralığı kısmına istediğiniz değeri milisaniye olarak yazıp bu iki tuşun istediğiniz aralıklarla basılmasını sağlayabilirsiniz.

osman
Reply
11 Eylül 2019 Çarşamba, 17:16
#21

Hocam program çok güzel ama ben bir oyundaki hareketlerimi kaydedip çalıştırmak istiyorum normalde çalışıyor ama oyunda çalışmıyor. Oyunu pencere modenda açıyorum yine olmuyor 2 adet macro programı denedim sonuç başarısız bu alanda güncelleme yaparmısınız veya nasıl çalıştırabilirim.

Hüseyin Atasoy
Reply
19 Eylül 2019 Perşembe, 08:18
#22

Yapay klavye eylemleri hileleri önlemek için oyun tarafından kasıtlı olarak engellenmiş olabilir, bilemiyorum.

Deniz Ordu
Reply
21 Aralık 2019 Cumartesi, 19:31
#23

lütfen yardım edin beceremedim g tuşuna 10 sanıye basılı tutup 10saniye bekleyip yine basmasını istiyorum ama beceremedim yorumlarda benzeri var ama anlamadım

Hüseyin Atasoy
Reply
06 Ocak 2020 Pazartesi, 22:48
#24

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi; Klavye, tuş; G, eylem; Bas ve ara; 10000 olarak girin. Tamam deyin. Aynısını eylem için Bırak'ı seçerek tekrar girin.

FATİH
Reply
21 Mart 2020 Cumartesi, 17:39
#25

Hocam elinize saglik bu program benim icin super bir porgram isim icinde iyi oldu emeğinize teşekkür ederim. Kavramak biraz zor oldu ama mantigini anladim zaman gayet kullanisli oldugunu anladim tesekkur ederim elinize saglik.

Hüseyin Atasoy
Reply
29 Mart 2020 Pazar, 18:31
#26

İşinize yaramasına sevindim. Teşekkür ederim.

 
 
Sayfa 62 sorgu ile 0.217 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2020 Hüseyin Atasoy