AtasoyWeb
 
AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

WebGrafik

Bu program yardımıyla, yuvarlatılmış köşeleri ve renk geçişleri olan butonlar, sekmeler, form arkapalanları oluşturabilirsiniz.
WebGrafik Programı Ekran Görüntüsü
Test edildi: Xp, Vista
Gereksinimler: GDIPlus veya zlib
Son sürüm: 1.1.0
İndirmek için: tıklayınız

Öncelikle programın amacını iyi anlatabileceğini düşündüğüm, bu program tarafından oluşturulmuş grafiklerle yazılmış olan temayı (okyanus) seçmek için tıklayın.

Butonları, sekmeleri, renk geçişleri olan arkaplanları genelde photoshop ile hazırlarız. Photoshop ile uğraşmaktansa, bu uygulama yardımıyla hızlıca butonlarınızı, sekmelerinizi form arkaplanlarınızı... (ya da akılınıza ne geliyorsa) oluşturabilirsiniz.

Program, grafik şablonlarını agf uzantısıyla kaydedip açabilir. Yuvarlama yarıçapı istenen büyüklüğe ayarlanabilir. Her grafiğin 3 renkli renk kuşağı bulunmaktadır. Ara renk istenen oranda yükseltilip alçaltılabilir.

Programın png, gif ve jpg format desteği vardır ve gif ile png için alfa kanal desteği de mevcuttur. Png ve gif formatları ile kayıt yapılırken, seçilen arkaplan rengi otomatik olarak, saydam renk ile değiştirilir.

Png, gif ve jpg formatlarının desteklenmesini sağlamak amacıyla GDI+ kütüphanesi kullanılmıştır. Kütüphaneye ait fonksiyonlar sayesinde pixeller oldukça hızlı işlenebilmekte ve yüksek oranda sıkıştırma sağlanabilmektedir. Daha önce yazdığım filtre uygulamasında da olduğu gibi, bu kütüphaneye alternatif olarak zlib kütüphanesinin fonksiyonları yedekte bekletilir.

Sayfayı
Posted: 17 Ağustos 2009 Pazartesi, 09:31
Keywords: web grafik, web buton oluşturucu, button maker

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (1)

semih sensiz
Reply
21 Mayıs 2011 Cumartesi, 16:38
#1

güzel program :) tşklr

 
 
Sayfa 37 sorgu ile 0.008 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2019 Hüseyin Atasoy