LANPhone; Yazılım Tabanlı, Görüntülü Yerel Ağ Telefonu

LANPhone, görüşme anı

LANPhone, internet bağlantısı gerektirmeksizin cepten cebin, cepten bilgisayarın, bilgisayardan cebin ve bilgisayardan bilgisayarın aranabilmesini, bu cihazlar ile görüntülü görüşmeler yapılabilmesini sağlayan bir bilgisayar programıdır. Bu programı kullanan aynı ağa bağlı kullanıcılar yazılı olarak mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilir, birbirlerine hızlı bir biçimde dosya aktarabilirler.


LANPhone tümüyle yazılım tabanlıdır. Programın çalışması için ne herhangi bir ek donanıma, ne özel bir sunucuya, ne de internet bağlantısına gereksinim duyulmaz. Program kurulur kurulmaz kullanıma hazır hale gelir ve bilgisayar her açıldığında kendini sessizce başlatarak çalışmayı sürdürür.

LANPhone 2 ile Dosya Paylaşımı

LANPhone'un 2. sürümü, normal bir bilgisayar kullanıcısının ağ üzerinde ihtiyaç duyulabileceği neredeyse tüm iletişim ve aktarım araçlarını(dosya paylaşımı, mesajlaşma, görüntülü görüşme) içerir. LANPhone kullanıcıları birbirlerine dosya aktarırken flash disk kullanmak veya Windows'un dosya paylaşım ayarlarını yapılandırmak zorunda değil. Bir LANPhone kullanıcısı, bilgisayardaki hiçbir ayara dokunmadan birkaç tıklama ile diğer kullanıcılara dosya gönderebilir ve onlardan dosya alabilir. Kopyalama anında aktarım ile ilgili tüm ayrıntıları görür.

LANPhone dosya aktarımı

Aynı Anda Birden Çok Kullanıcı ile Mesajlaşma

Yeni sürümle birlikte, LANPhone kullanıcıları birbirlerine metin mesajları da gönderebilir. Bir kullanıcı aynı anda sedece bir kişi ile sesli iletişim kurulabilirken, istediği kadar kişi ile mesajlaşabilir.

LANPhone mesajlaşma

Kimlik Düzenleyicisi

LANPhone 2'nin bir diğer yeniliği kimlik düzenleyicisi. Çoklu yayın desteği bulundurmayan veya bu desteğin kullanıcı tarafından etkin hale getirilemediği durumlarda LANPhone kullanıcıları arasında kimlik paylaşımı mümkün değildi. Kimlik düzenleyicisi sayesinde, kimlik paylaşımı devre dışı bırakıldığında, kimlikler(isim, ip adresi ve ses aktarım portu bilgisi) elle düzenlenip sabitlenebilir.

LANPhone kimlik düzenleyici

Güvenlik Duvarı Ayarları

LANPhonu'un Windows güvenlik duvarı tarafından bloke edilmesi durumunda paket alışverişinin sağlıklı bir biçimde devam edebilmesi için ihtiyaç duyacağı ayarların kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan "GDAyarlari.exe" uygulaması hazırlandı. Uygulamaya Ayarlar penceresindeki "Güvenlik Duvarı" sekmesinden erişilebilir.

LANPhone güvenlik duvarı ayarları
Anahtar Kelimeler: lanphone, yeni sürümü, lan phone, yerel ağ telefonu, yerel ağda çalışan telefon, telefonlarda görüntülü görüşme, wifi görüntülü konuşma, android görüntülü konuşma