AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuvardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

Eylem Tekrarlayıcı

Klavye ve fare haraketlerinin kaydedilmesini ve daha sonra istendiği kadar tekrar ettirilmesini sağlar.
Eylem Tekrarlayıcı
Gereksinimler: Microsoft .Net Framework 3.5
Son sürüm: 1.2.0.99
Dosya: tıklayınız

Önemli: Tuş yakalayıcı aktifken bastığınız her tuş listelenmek üzere yakalandığından, bazı antivirüs veya antikeyloggerlar, programı zararlı yazılım olarak algılayabilir.

Eylem düzenleme penceresiEylem Tekrarlayıcı, askerdeyken yazdığım bir diğer programdı ve görev yaptığım yerde kullanılan otomasyonun eksik yanları yüzünden yüzlerce, bazen binlerde kez tekrar etmemiz gereken işlemlerde zamandan tasarruf etmemizi sağlıyordu.

Eylem Tekrarlayıcı yardımıyla klavye ve fare eylemlerini eylem dosyaları (.eyl) halinde kaydedip daha sonra istediğiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz. Program eylemlerin uygulanacağı pencereleri ve bu pencerelerin boyutlarını da kaydeder. Böylece kaydettiğiniz eylemleri tekrar ettirirken pencereler farklı boyut ve konumlarda olsalar bile, eylemleri kaydettiğiniz zamanki boyut ve konumlarına ayarlanırlar.

Eylem Yakalayıcı

Fare ve klavye eylemlerinin yakalanmaya başlanması için "Yakala" seçeneği işaretlenir veya Ctrl+Alt+Y tuşlarına basılır. Yakalama başlatıldıktan sonra basılan her fare ve klavye tuşu, tuşun üzerinde basıldığı pencere bilgileri ile birlikte kaydedilir. Yakalayıcı aynı tuş bileşimi ile durdurulur.

Araları Sabitleme

Eylemler kaydedildikten sonra her iki eylem arasındaki süre, "Araları Sabitle" seçeneği işaretlenerek sabit bir değere ayarlanabilir.

Şundan büyükse: Bu kutuya girilen değerden küçük olan süreler değiştirilmez. Bu seçeneğin amacı, aralarındaki süre değiştirildiğinde işlevini yitirecek eylemlerin (çift tıklama gibi) işlevini yitirmesini önlemektir.

Basmadan önce: Klavye ve farenin tuşlarına basılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Bırakmadan önce: Klavye ve farenin tuşları bırakılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Pencere k. önce: Pencereler kontrol edilmeden önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Tekrarlama Seçenekleri

Hız çarpanı: Eylemlerin tekrar edilme hızını ayarlar. Örneğin 2 değeri eylemlerin 2 kat daha hızlı tekrar edilmesini sağlar. (Tüm "Ara" değerleri bu sayı ile çarpılır.)

Tekrarı sınırla: Bu seçenek işaretli iken eylemler belirtilen sayı kadar tekrar edilir ve tekrarlayıcı durdurulur. Aksi durumda eylemler tekrarlayıcı elle durdurulana (Ctrl+Alt+Shift) kadar tekrarlanır.

Tekrar aralığı: Eylem listesi bittiğinde başa dönülmeden önce beklenecek süreyi ayarlar.

Fare haraketlerini yumuşat: Seçenek işaretli iken imleç iki konum arasında adım adım ilerleyerek geçiş yapar. Aksi durumda imleç geçiş yapmadan direkt olarak bulunması gereken konumlara ayarlanır.

Pencereleri kontrol et: Eylemler kaydedilirken eylemlerin üzerinde gerçekleştirildiği pencereler ve bu penceler ilgili bilgiler (başlık, konum, pozisyon ve durum) de kaydedilir. Eğer bu seçenek işaretli ise kaydedilen başlıklara sahip pencereler aranır ve bulunamazlarsa kullanıcıya devam edilip edilmeyeceği sorulur. Pencereler bulunursa kaydedilen konum, pozisyon ve duruma geri getirilerek sonraki eylemlerin yürütülmesine devam edilir. Böylece eylemler kaydedilirkenki ortamın aynısının eylemler tekrar edilirken de oluşturulması sağlanır. Seçenek işaretli değilse eylem listesindeki pencere kontrol eylemleri yok sayılır.

Kısayollar

  • Ctrl+Alt+Y: Yakalayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+Shift: Tekrarlayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+P: Pencereyi gizler/görüntüler.
  • Shift (Eylem değiştirme veya elle ekleme penceresinde): O anki imleç konumunu kutulara yazar.

Eylemleri düzenlemek için düzenlemek istediğiniz eyleme çift tıklayabilirsiniz. Listedeki fare eylemlerinden birine sağ tıklayarak imlecin eylem yürütülürken konumlanacağı yere konumlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yazar: Hüseyin Atasoy
Posted: 06/05/2013 08:43
Keywords: eylem kaydedici, eylem tekrarlayıcı, fare ve klavye

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (50)

Murat
Reply
03/03/2019 07:42
#11

Hocam merhaba ben iPhone telefona indirdim ama rar açamadım iPhone nasıl yapılır bu program ? Bilgisayar şart mı?

Hüseyin Atasoy
Reply
28/03/2019 09:44
#12

Merhaba, iphoneda rar dosyası açılmıyor olabilir ama program zaten windows için. Dosyayı windows yüklü bir bilgisayara indirip orada çalıştırabilirsiniz.

Mehmet
Reply
08/04/2019 17:37
#13

Merhaba bu uygulamayı uzaksunucuda kullanınca uzak sunucu bağlantısını kestiğimizde program duruyor neden acaba

Hüseyin Atasoy
Reply
09/04/2019 08:19
#14

Uzak sunucu ile bağlantınızı kestiğinizde oturum ve dolayısıyla program sonlandırılıyor olabilir.

ferhat inam
Reply
25/06/2019 19:37
#15

tekrarlama aralığı daha uzun olsa daha iyi olur diye düşünüyorum 1 saat aralık olsa bana yeter mesala bir başkası için farklı aralık gerebilir gün boyu çalıştırabilmek için

Hüseyin Atasoy
Reply
01/07/2019 07:08
#16

O kadar yüksek bir değere ihtiyaç duyulabileceğini düşünmemiştim. Fırsatım olursa güncellerim.

sadik aydogan
Reply
25/07/2019 23:29
#17

merhaba ustam umarım gorur yakın zamanda geri dönersin.
bana pc saatini takip eden ve istedigim saniyede sayfada click yapacak uygulama lazım, internetde bulunan programlar sadece mause hareketlerini tekrarlıyorlar,
benim istedigim ise programa saat 15:59:59 (.saniye) (500 mili saniyede) click yapacak bunu yapabilirmiyiz.
hayırlı geceler.

Hüseyin Atasoy
Reply
28/07/2019 13:34
#18

Merhaba,
Bu elbette ki mümkün ama bu aralar öyle birşey yazacak zamanım yok malesef.

Tugii
Reply
04/09/2019 18:45
#19

İyi gunler kolay gelsin program gayet guzel fakat benim yapmak istedigim belirli bi saniyede 'X' tuşuna basıp 'X' tuşundan sonra 'TAB' tuşuna basmak saniyelerini ayarlamak ve surekli bunları tekrar etmesi lazım burdaysanız yardımcı olurmusunuz kolay gelsin

Hüseyin Atasoy
Reply
19/09/2019 08:17
#20

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi Klavye, tuş X, ara 500 olarak girin ve Tamam deyin. Aynı şekilde Tab tuşu için de basma eylemi oluşturun. Sonrasında önce Tab sonra X için bırakma eylemi oluşturun (bırakma eylemlerinin son basılandan geriye doğru yapılması gerekir). Sonrasında ana penceredeki tekrar aralığı kısmına istediğiniz değeri milisaniye olarak yazıp bu iki tuşun istediğiniz aralıklarla basılmasını sağlayabilirsiniz.

osman
Reply
11/09/2019 17:16
#21

Hocam program çok güzel ama ben bir oyundaki hareketlerimi kaydedip çalıştırmak istiyorum normalde çalışıyor ama oyunda çalışmıyor. Oyunu pencere modenda açıyorum yine olmuyor 2 adet macro programı denedim sonuç başarısız bu alanda güncelleme yaparmısınız veya nasıl çalıştırabilirim.

Hüseyin Atasoy
Reply
19/09/2019 08:18
#22

Yapay klavye eylemleri hileleri önlemek için oyun tarafından kasıtlı olarak engellenmiş olabilir, bilemiyorum.

Deniz Ordu
Reply
21/12/2019 19:31
#23

lütfen yardım edin beceremedim g tuşuna 10 sanıye basılı tutup 10saniye bekleyip yine basmasını istiyorum ama beceremedim yorumlarda benzeri var ama anlamadım

Hüseyin Atasoy
Reply
06/01/2020 22:48
#24

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi; Klavye, tuş; G, eylem; Bas ve ara; 10000 olarak girin. Tamam deyin. Aynısını eylem için Bırak'ı seçerek tekrar girin.

FATİH
Reply
21/03/2020 17:39
#25

Hocam elinize saglik bu program benim icin super bir porgram isim icinde iyi oldu emeğinize teşekkür ederim. Kavramak biraz zor oldu ama mantigini anladim zaman gayet kullanisli oldugunu anladim tesekkur ederim elinize saglik.

Hüseyin Atasoy
Reply
29/03/2020 18:31
#26

İşinize yaramasına sevindim. Teşekkür ederim.

ahmet
Reply
20/04/2020 00:04
#27

Abi şimdi ben oyuncuyum knayt oynuyorum biliyorsundur arada zaman kavramı bırakmam lazım mesela maden makrosu yaparken space ile başlıyor o ara mesela 30dk bekleyip sonra sunları yapması lazım bu hakkında bana yardımcı olur musunuz? ve aynı zamanda sizinle tanışmak böle kişiler Türkiye'ye her zaman lazimdir paylaşimlariniz yazdiginiz programlar cok iyi ve kullanişli teşekkür ederim.

Hüseyin Atasoy
Reply
04/05/2020 07:36
#28

Böyle birşeyi başka bir kullanıcı daha istemişti, zaman bulamadım. Kodları nerede tuttuğumu hatırlamıyorum ama ilk fırsatta bir bakacağım.

Hamza
Reply
25/04/2020 10:15
#29

Hocam klavyede biz harfe kaç kez dokunursa o da o kadar mı tıklıyor? Bir de hem klavye hem fare tekrarlayıcıyı aynı anda kullanabiliyor muyuz?

Hüseyin Atasoy
Reply
04/05/2020 07:39
#30

Evet aynen; biz klavye ve fareyle ne yaparsak aynısı yapıyor ve ikisini aynı anda kullanabiliyoruz.

Ahmet
Reply
25/04/2020 10:38
#31

Hocam programı indirdim çalıştırdım fakat çalıştırdıktan  2-3 dk sonra bilgisayarım yavaşlamaya başladı ve farenin imleci bazı yerlerde işlememeye başladı bu neden olmuş olabilir?  Birde yandaki işlemleri tek tek silmek çok zor oluyor onları toplu bir şekilde silebilirsek daha iyi olurdu...

Hüseyin Atasoy
Reply
04/05/2020 07:40
#32

Yavaşlama muhtemelen bilgisayarınızdaki başka bir programla alakalı. Eylem Tekrarlayıcı bilgisayarı yoracak herhangi bir işlem yapmıyor.

Hayran :)
Reply
03/06/2020 07:15
#33

Hocam elinize sağlık ne kadar teşekkür etsek az çok güzel bir program olmuş. Sizden ricam affınıza sığınarak mümkünse eylemleri isimlendirebileceğimiz bir güncelleme, kodları bulduysaniz. Eylem sayısı arttıkça karışmaya başlıyor ben 120 130 satırı tek tek duzenliyorum mesela düzeltilmesi gereken eylemin bir isminin olması müdahale şansını kolaylaştıracak benim açımdan. Birde kaydedilen iki farklı eylem dosyasını birleştirme şansımız olsa keşke birini seçince diğeri siliniyor. Uzun eylemleri tekrar tekrar başlatıp denetlemesi zor oluyor kısa kısa kaydedip sonradan birlestirebilirsek mükemmel ötesi olur. İskenderun teknik üniversitesinde gördüğüm en güzel insan rabbim emeğini boşa geçirmesin aklıma her geldiğinizde dua ediyorum size kapısını gönül rahatlığıyla çaldığım öz abi samimiyetini hissettiren edep abidesi insan kalpten söylüyorum rabbim tırnağını taşa degdirmesin inşallah elimde olsa rektörlük binasını emrinize verir özel soforunuz olurdum :)))

Hayran :)
Reply
03/06/2020 23:41
#34

Hocam bir detay daha fark ettim :) Kaydedilen eylemlerin ne kadar sürede ilk turu tamamlayacagini göstermesi de güzel bir detay olabilir.Ya da belli bir tur sayısı girildiğinde toplam süreyi gösteren,başlatildiktan sonra da kalan süreyi gösteren bir sayaç.Şuan kaç tur kaldığını gösteriyor fakat süre yok gördüğüm kadarıyla. mesela 30 dakika sonra dursun isteyipte toplam süreyi bilmeden kaç tur döndürmemiz gerektiğini bilemeyiz :) çok ta önemli değil durdurma şansimiz var tekrar sınırı olmadıktan sonra lakin bir ihtimal kullanım niyetine göre önemli bir ihtiyaç olabilir :))
Saygılarımla :)

Hüseyin Atasoy
Reply
04/06/2020 22:39
#35

Bütün iyi dua ve dilekler için teşekkür ederim.
Kodları bulabilirsem bu önerileri de dikkate alarak programı güncelleyeceğim.

Seyhmus
Reply
14/06/2020 13:03
#36

Selamlar,
Uygulama çok güzel gerçekten elinize sağlık. Peki uygulamaya koşul ekleme gibi bir durum söz konusu mu? örneğin işaretlediğim yada uygulamadaki bir alanda x değer varken şunu yap, y değeri varken şunu yap gibi.
Kolaylıklar.

Hüseyin Atasoy
Reply
16/06/2020 08:21
#37

Programın şimdilik öyle bir özelliği yok malesef.  Bir güncelleme yayınlarsam bu şekilde bir ekleme yapmaya çalışacağım.

hmmm
Reply
03/02/2021 16:35
#38

Merhaba, eğer eylem her 10-15 dakikalık aralıklarla kendini tekrar özelliğini ekleyebilirseniz ücretli bile alabilirim, programınız çok başarılır. Tebrikler.

Hüseyin Atasoy
Reply
03/02/2021 18:47
#39

Fırsat bulunca programı tekrar yazmayı planlıyorum. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak yayınlayacağım. Teşekkürler.

Yakup
Reply
09/03/2021 19:23
#40

Allah razı olsun, kayıt sistemi'ne kayıt girmek için kullanıyorum, ne kadar teşekkür, dua etsem azdır. Üzerimizdeki iş yükünü önemli miktarda azaltıyor. Hatta mause tıklamakdan bileklerim ağrımıyor diyebilirim. Teşekkürler.

Not: Bu program ücretli versiyon olabilir bence.

Affınıza sığınarak...
Geliştirme alacak ise öneri: Aynı anda iki eylem tekrarlayıcı çalışsın ve ikisinde de farklı kayıtlar olsun, iki farklı kısa yol tuşu ile istediğimiz komut işlesin.

Hüseyin Atasoy
Reply
18/03/2021 09:18
#41

İşinize yaramasına çok sevindim. Önerilerinizi dikkate alacağım, teşekkürler.

Berkay
Reply
26/05/2021 14:26
#42

Öncelikle elinize sağlık harika bir program olmuş. Tek keşke diyeceğim şey, tıklamalar arasında random süreler belirleyebilsek mükemmel olurdu. Hep 100ms olası gibi değil de Örneğin 70ms-120ms arasında random süreler oluşturarak tıklamasını sağlayabilsek harika olabilirdi. Mümkün müdür?

Hüseyin Atasoy
Reply
11/07/2021 16:04
#43

Programı yakında zamanda yorumlarda istenen diğer özelliklerle birlikte yeniden yazıp yayınlayacağım. Bu halinin kodlarını kaybettim çünkü.

Mustafa
Reply
24/08/2021 20:04
#44

Merhabalar ben mustafa bende yazılıma yavaş yavaş başladımda ben bu eylem tekrarlayıcının kodunu bulamuyorum bana yardım edebilirmisiniz ?

Hüseyin Atasoy
Reply
25/08/2021 08:51
#45

Çok eskiden yazdığım bir programdı bu. Kodları bu yüzden kayıp.

muhammet
Reply
10/10/2021 20:03
#46

bence programı ücretli yapın bu işten para kazanın

muhammet
Reply
10/10/2021 21:06
#47

Selamlar
Tekrar aralığı  10.000 ms daha fazla olmuyor
bana  1000.000 ms gerekli de
Tekrar aralığını yükseltir misiniz lütfen :
Teşekkürler

Hüseyin Atasoy
Reply
01/11/2021 13:09
#48

Önerileri dikkate alarak programı gerekirse yeniden yazacağım.

Ömür Özbilgin
Reply
27/01/2022 17:30
#49

Bu programınızı denemek istiyorum ancak yorumlara baktığımda aralığınız düşükmüş. Ben zaten bir program kullanıyorum. Ancak sorum şu Metavarse tabanlı bir oyun oynuyorum minening diyelim arazilere göre süreler değişkenlik gösteriyor. Ve programınız çerezlerle tespit edilebilir mi maalesef diğer uygulamaları tespit ediyorlar ve banlıyorlar.

Hüseyin Atasoy
Reply
16/02/2022 18:25
#50

Tam olarak nerede kullanmak istediğiniz anlamadım ama çerezlerden tespit mümkün değil. Program web tabanlı değil. Ama periyodik hareketler kolaylıkla tespit edilebilir.

 
Şu an bu sayfada 1, blog genelinde 15 çevrimiçi ziyaretçi bulunuyor. Ziyaretçiler bugün toplam 1572 sayfa görüntüledi.
 
Sayfa 83 sorgu ile 0.211 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2022 Hüseyin Atasoy