AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuvardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

Geldik Mi?

Android işletim sistemli olan ve GPS modülü bulunmayan telefonlarda, baz istasyonları yardımıyla konumlara isim verilebilmesini ve konum bildirimi yapılabilmesini sağlayan uygulama.
Android, Geldik Mi uygulaması
Gereksinimler: Android 1.5+
Son sürüm: 1.0.0
Dosya: tıklayınız

Geldik Mi uygulaması konum bildirim örneğiBelli iki konum arasında çok sık gidip geliyorum ve yolculuk esnasında minibüslerde genelde uyumayı tercih ediyorum. İnmem gereken yere vardığımızda beni uyandıracak kimse olmadığı için, minibüste uyumak riskli bir durum(du). Uygulamanın amacı bu riski ortadan kaldırmak...

'Geldik Mi?' uygulaması yardımıyla, belirlediğiniz konumlara varıldığında telefonunuzun size sesli bildirim mesajı vermesini sağlayabilirsiniz. Uygulama, konumları baz istasyonları yardımıyla belirlediğinden, telefonunuzun GPS modülü bulundurmasına gerek yok. Gps modülü çalıştırılmayacağı için ve gsm modülü zaten her an açık olmak zorunda olduğu için, uygulama pilin ömrünü ayrıca tüketmez.

Bir konuma vardığınızda bildirim almak için, o konumdayken uygulamayı çalıştırdıktan sonra menüden 'Konumu Etiketle'yi seçip bilgileri kaydetmeniz yeterli.

'Konum Listesi' kısmında, her bir konumun solundaki işaret kutusu, konuma varıldığından bildirim almak isteyip istemedeğinizi belirler.

Konum bilgileri düzenlenirken veya yeni konum bilgisi eklenirken gösterilen 'İstasyon kodunu önemseme' seçeneği, belirtilen istasyon koduna sahip olan baz istasyonuna değil, istasyonun yer aldığı istasyon grubuna yaklaşıldığında bildirim verilmesini sağlar. Bu seçenek, konum kesinliğinin azaltılması ve böylece konum bilgisinin daha geniş bir bölgeyi temsil etmesi istendiğinde kullanılmalıdır.

Yazar: Hüseyin Atasoy
Posted: 05/12/2011 15:38
Keywords: android, konum etiketleme, konum bildirimi, geldik mi

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (8)

Serhat
Reply
11/01/2012 09:51
#1

Öncelikle harika bir program yapmışsınız.
yüklemeden soru sorduğum için özür dilerim.
Bu program İnternet üzerimi çalısıyor. Yani internetimin açık olmasımı gerekli?

Hüseyin Atasoy
Reply
11/01/2012 19:41
#2

İnternete gerek yok. Konumları siz etiketliyorsunuz. Yalnız program internete bağlanmadığı için sizin etiketlemediğiniz bir yerin neresi olduğunu söyleyemez.

Salih
Reply
07/02/2012 07:04
#3

Ellerinize sağlık Hüseyin bey.  Gerçekten güzel bir yazılım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Umarım daha iyi yazılımlara imza atarsınız.

Hüseyin Atasoy
Reply
08/02/2012 17:47
#4

Teşekkür ederim.

ismail
Reply
14/06/2014 14:13
#5

hocam zevkle takip ediyorum sizi, emeğinize sağlık teşekkürler. on numara olmuş

Hüseyin Atasoy
Reply
30/08/2014 15:49
#6

Teşekkürler.

Yavuz SALMAN
Reply
17/05/2017 11:57
#7

Hocam öncelikle elinize sağlık, baz istasyonlarından konum bilgisi alma fikri çok ilgimi çekti hemen yükleyeyim dedim ama malesef konumu etiketlemek için menüyü göremedim nereden açılıyor?
Not: Telefonum zenfone2

Hüseyin Atasoy
Reply
18/05/2017 11:34
#8

Telefonunuzun menü tuşuna uzun bastığınızda menünün açılması gerekiyor. Uygulama çok eski, androidin yeni sürümlerinde çok düzgün görünmeyebilir.

 
Şu an bu sayfada 1, blog genelinde 6 çevrimiçi ziyaretçi bulunuyor. Ziyaretçiler bugün toplam 4138 sayfa görüntüledi.
 
Sayfa 52 sorgu ile 0.092 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2022 Hüseyin Atasoy