AtasoyWeb - Hüseyin Atasoy
AtasoyWeb
Hüseyin Atasoy'un Programlama Günlüğü

HazirUyelik.Com

Sitelere tek tek üye olma derdini ortadan kaldırmayı, ziyaretçilerin üyelik bilgilerini paylaşabilecekleri bir ortam sağlamayı amaçlayan web sitesi.
HazirUyelik.Com anasayfa ekran görüntüsü
Anasayfa Ekran Görüntüsü, Sorgu Sayfası Ekran Görüntüsü, Site Listesi Ekran Görüntüsü

Güncelleme (16/04/2011)

Ziyaretçilerin tercihlerinin kaydedilmesi sağlandı. Bir ziyaretçi, geçersiz olduğunu bildirdiği üyelik bilgileri ile bir daha karşılaşmaz ve o bilgilerin oylaması için ikinci kez oy kullanamaz. Geçerli olduğunu bildirdiği bilgileri ise her aramada tekrar görebilir ve o bilgilerin oylamasına son bir kez daha katılarak, bilgilerin geçerliliklerini yitirdiğini bildirebilir...


MecburKalanlar.Com'dan mecbur ve afacan'ın fikri olan site, söz verdiğim tarihe yetiştiremediğim için gecikmeli de olsa sonunda yayına girdi.

  • Site, ziyaretçiler arasında üyelik paylaşımı yapılabilecek bir ortam oluşturmak amacıyla açıldı.
  • Ziyaretçi, üyelik bilgisi ekleyebilir ve üyelik bilgilerinin çalışıp çalışmadığını bildirerek sonraki ziyaretçilere fikir verilmesi için katkıda bulunabilir.
  • Sorgulanan alan adındaki sisteme ait en popüler 20 üyelik, çalışıp çalışmadıkları ile ilgili yapılan anketin sonucuna ve eklenme tarihine göre sıralanarak gösterilir.
  • PHP ve Mysql kullanıldı.
  • Site basit bir yönetim paneline sahip.
  • Çok uğraş gerektirmeyen altyapı, javascript ve ajax üzerine kuruldu.

Sitenini amacına ulaşmasını diliyorum. Hayırlı olsun...

Yazar: Hüseyin Atasoy
Posted: 14/12/2010 19:54
Keywords: hazır üyelikler, üyelik paylaşımı

Leave Comment

 
You are replying to comment #-1. Click here if you want to cancel replying.

 

Comments (4)

hyt
Reply
05/02/2011 22:11
#1

kodlama güzel olmuş ancak fikir orj. değil. sanki orj gibi bir lanse yapılmaya çalışıyor gibi geldi bana

Hüseyin Atasoy
Reply
05/02/2011 23:50
#2

Fikir bana ait değil ama orijinal. 'Orijinal' sizin için 'daha önce hiç yapılmamış, düşünülmemiş' demekse öyle bir iddiamız zaten yok. Yazının neresinden öyle bir çıkarım yaptığınızı merak ettim.
Bir şeyin daha önce yapılıp yapılmadığı, o şeyi yapmaya karar verirken benim için önemsenecek bir kriter değil. Eğer insanlar bu kritere çok önem verseydi şu an bütün dünyada sadece bir tek işletim sistemi olurdu mesela. Ya da sadece bir tane blog scripti, bir tane alışveriş sitesi, her alanda bir tek marka...

Tolgahan Tunç
Reply
14/02/2011 15:45
#3

HazirUyelik sitesini bu ayki CHIP dergisinde gördüm oradan da blogunuza zıpladım. :) Forumlarda zaman geçiren birçok arkadaşa yardımcı olacak bir proje, tebrik ederim. Ayrıca hyt adlı arkadaşa karşı söylemiş olduklarınıza sonuna kadar katılıyorum. İyi günler.

gülşah sevinç
Reply
05/04/2013 23:49
#4

hocam çalışmalarınızı resmen hayranlıkla izledim takip ettim gerçekten de takdire şayan projeleriniz kodlarınız belki yardımcı olabilir uğraşan arkadaşlara ama bunları bile yayınlamanız insanların kafasında bi yerden başlamalı fikrini doğuruyor bende son sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim çalışmalarınıza bakınca kendımın çok geride olduğumu ve çok eksiklerim oldğunu farkettim herşey için teşekkürler;) hyt arkadaşada cevabınız olgunluğunuzu ve açıklamanıza bayıldımı  sölemek istedim

 
Şu an bu sayfada 1, blog genelinde 7 çevrimiçi ziyaretçi bulunuyor. Ziyaretçiler bugün toplam 868 sayfa görüntüledi.
 
Sayfa 47 sorgu ile 0.054 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2023 Hüseyin Atasoy